Využívajte silu esencie bylín aj u vás doma

Dlho som si myslela, že aromaterapia je len nejaká vôňa bylín. Dnes je to úplne inak a viem, že sila esencie bylín je obrovská. Esencia vstupuje do nášho tela a vykonáva svoj terapeutický účinok. U každého presne tam, kde to najviac potrebuje. 

Alenka vaša sprievodkyňa svetom aromaterapie

Rôzne bylinkové esencie a doplnky výživy na bylinnej báze sú súčasťou môjho života už niekoľko rokov. Vyskúšala som bylinkové esencie od rôznych firiem. Keď sa však dostali ku mne produkty firmy BEWIT, tak som vedela, že to je presne tá kvalita, ktorú som hľadala. Okrem esenciálnych olejov som si doslova zamilovala oleje lisované za studena a doplnky výživy. Som presvedčená, že v dnešnej uponáhľanej dobe sú takéto zázraky prírody doslova nevyhnutnosť v každučkej domácnosti. Aj takto dokážeme sami veľa urobiť pre svoje zdravie preventívne. Tí, čo ma poznáte viete, že dbám na to, čím vyživujem svoje telo, rada si doprajem dobrú masáž. To, čo o mne možno neviete, že moja domáca lekárnička je plná produktov z prírody. Aromaterapia dokáže pomôcť pri bolestiach rôzneho druhu, dokáže pomôcť zbaviť sa stresu, vyladiť telo pri hormonálnej nerovnováhe, vynikajúca je pre športovcov, pri ťažkostiach s trávením.....atď. Je toho veľmi veľa. Verím, že si nájdete presne to, čo potrebujete. Viac o firme BEWIT.  

Ako fungujú esenciálne oleje

Čisté prírodné oleje sa získavajú z rôznych častí bylín, krov a stromov a to väčšinou parnou destiláciou alebo lisovaním. Jedna malá fľaštička často obsahuje účinné látky z niekoľkých desiatok kilogramov rastliny.

Esenciálne oleje majú veľmi malé molekuly, preto vedia prestúpiť všetkými vrstvami kože až po vnútorné prostredie tela alebo sa vdychovaním dostať cez takzvanú hematoencefalickú bariéru priamo do riadiacich centier mozgu.

Fungujú na všetkých troch úrovniach bytia - fyzickej, emocionálne aj duševnej (psychickej). Na rozdiel od liekov sú ich negatívne či nežiadúce účinky pri správnom použití výnimkou.

Rozdiel, ktorý spoznáte ihneď v cene...

Kvalita esenciálnych olejov je pri ich výbere najdôležitejším parametrom a tú na trhu veľmi ťažko hľadať. Na prvý pohľad spoznáte rozdiel kvality v ponúkanej cene, kde často nesedí cena oleja s cenou suroviny potrebnej na jeho výrobu. Umelo vyrobené oleje z terapeutického hľadiska úplne bezcenné, ich zloženie je manipulované a často upravované syntettickými látkami. Tieto zmanipilované oleje môžu negatívne ovplyvniť zdravie ľudí, ktorí ich v dobrej viere užívajú. Môžu si tak podráždiť pokožku, spôsobiť ekzémy, vyrážky, alergie, popáleniny a prípadne aj vážnejšie poškodiť organizmus.

Mozog ako veľmi dôležitý orgán je chránený tzv. hematoenecefalickou bariérou. Cez túto bariéru prenikne do mozgu skutočne len veľmi malé množstvo látok a éterické oleje sú prevažne jednou z nich. Mozog teda "otvára dvere" prírodným esenciálnym olejom, no ak v sebe obsahujú aj chemické prísady, tieto sa dostanú do mozgu spolu s prírodným olejom ako nezvaní a nespozorovaní hostia a vedia ho poškodiť. Preto doporučujem vyberať si kvalitu.

V ponuke olejov od formy BEWIT nájdete oleje jednodruhové a rôzne zmesi olejov. Každá zmes sa vyznačuje väčším počtom presne zladených jednodruhových esenciálnych olejov, desiatok niekedy aj stoviek olejov v jednej fľaštičke. Pri nádychu zmesi rôznych esencií vplývajú na človeka synergicky, a tak zvyšujú navzájom svoj účinok.

"Najlepším liekom na svete je naučiť ľudí, aby lieky nepotrebovali."

Hyppokrates

Esenciálne oleje a frekvencia

Čisté prírodné oleje majú najvyššie frekvencie zo všetkých nameraných prírodných látok.

"Ak chcete nájsť tajomstvá vesmíru, mali by ste myslieť z hľadiska energie, frekvencie a vybrácií."

Nikola Tesla