Pár slov na úvod o ryžovej očistnej  kúre

 

Fakty o ryžovej kúre

 

Významný učiteľ tradičnej medicíny a filozofie ďalekého východu Zeané Lao Shin, ktorý bol zakladateľom jedného smeru makrobiotiky v Rakúsku, zaviedol úspešne ryžovú kúru a pomohol tak mnohým ľuďom vyliečiť sa z chronických chorôb ako rakovina, psoriáza, alergie a veľa iných.

Pôstne obdobie v minulosti malo svoj obrovský význam pre zdravie človeka. Vyčistil sa organizmus, odľahčilo telo a tým sa zabránilo jarnej únave aj povianočnej chrípke. Človeka to naladilo pozitívne na celý rok.

 

Aká ryža je pri ryžovej kúre najvhodnejšia?

 

Ryžovú kúru s liečivými účinkami robíme iba s celozrnnou ryžou natural. Biela ryža nie je vhodná, pretože má 3 až 7 krát menej minerálnych látok, vitamínov, vlákniny. Kúra s bielou ryžou by bola nie len neúčinná, ale mohla by mať na naše zdravie aj škodlivé účinky. Bielu ryžu uviedli prvý krát na trh šanghajskí obchodníci v roku 1926 z komerčných dôvodov. Malo to katastrofálne zdravotné následky.

 

Čo robí ryžu natural výnimočnou:

-       Obsahuje z obilnín najhodnotnejšie bielkoviny / s využiteľnosťou 70% a predstihuje aj mäso/.

-       Obsahuje množstvo vitamínov a minerálnych látok – B1, B2,B3, vitamíny E, draslík, fosfor, kremík, zinok, vápnik, horčík, selén.

-       Obsahuje vysoké množstvo vlákniny.

-       Je zdrojom betaglukénu – rozvetvený polysacharid, ktorý podporuje tvorbu a aktivitu makrofágov, ktoré sú najdôležitejšou zložkou bunkovej imunity.

-       Má značný obsah kyseliny glukurónovej, ktorá sa za pomoci enzýmu glukuronidázy viaže s cudzorodými, ťažko odbúrateľnými jedovatými látkami, ktoré je potom telo schopné vylúčiť a zbaviť sa ich.

-       Vitamíny skupiny B obsiahnuté v naturálnej ryži sa dobre vstrebávajú do nervovej sústavy a pomáhajú pri depresiách.

-       Podporuje činnosť ciev, stabilizuje hladinu cukru v krvi a pomáha chudnúť, preto je mimoriadne vhodná pri redukčných diétach.

 

Pri kúre sa vyhýbame:

 

-       Káva, alkohol a cigarety sa v akejkoľvek forme s kúrou nezlučujú. Na začiatku v krízových fázach sa pokušeniu siahnúť po káve a cigaretách nevyhnete. Je to však nebezpečné, pretože pri kúre prebieha detoxikácia organizmu a používanie týchto jedov ju narúša. Jedy sa zanášajú priamo do čistiaceho sa organizmu. Doporučuje sa zaradiť do denného režimu počas kúry čím najviac prechádzok na čerstvom a môže byť aj pohyb, ktorý máme radi a robí nám dobre. Ak nie sme zvyknutí hýbať sa, tak možno práve toto je ten správny čas začať.

 

 

Doporučenia pred začatím tejto cennej kúry:

 

-       Ako prvé si potrebujeme obľúbiť chuť ryže natural. Ak nie ste zvyknutí ju konzumovať, zaraďte do jedálnička čím najskôr, minimálne však niekoľko dní pred začatím kúry.

-       Vyskúšajte aj dlhé varenia a prípravu kaše congee, aby ste vedeli aký štýl varenia vám najviac vyhovuje a najmä chutí. Keď si ryžu neuvaríte dobre, nebude vám chutiť a môže to značne ohroziť váš detoxikačný proces.

-       Deň pred kúrou zakončite ľahkou večerou.

 

Ja som sa naučila kúru vnímať ako očistný proces, ktorý moje telo ozdraví na všetkých úrovniach. Keď sa to naučíte vnímať takto, odmenou vám bude zlepšenie zdravotného stavu, psychiky a aj krízu počas očisty začnete vnímať inak. Nebude to pre vás strašiak hneď na začiatku.

 

 

Ak máte záujem ryžovú kúru absolvovať a vyčistiť telo od toxínov a nežiadúcich látok prihláste sa zadarmo do emailového kurzu. Na každú fázu dostanete postupne počas štyroch dní podrobný popis ako na to. Zadajte svoj email a omlaďte svoje telo aj dušu jednoduchým spôsobom.