Element Kov

Základné informácie. Čistenie kože. Čistenie priestoru. Podpora imunity a emočnej stability.

Element Kov

Základné informácie o orgánoch pľúc a hrubého čreva. Budeme harmonizovať v tele jinovú energiu kovu a podporovať orgány pľúc a hrubého čreva. Podporujeme imunitu a psychickú odolnosť. Pokiaľ máte na jar kožné problémy a ekzémy, tak nezabudnite na ryžový deň, ktorá hrubé črevo krásne podporí. Nezabudnite na dychové cvičenia. Pri zápche sa vyhýbajte suchým potravinám.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Hrubé črevo

Hrubé črevo plní úlohu vypúšťacieho potrubia, či smetiara. Prepravuje a umožňuje vylúčiť organické látky, ktoré sme strávili ale nevstrebali. Zabraňuje tak organizmu, aby sa preplnil, upchal, presýtil a v dôsledku toho „udusil“, intoxikoval. Aby sme sa o tom presvedčili, stačí sa pozrieť, čo sa deje, keď vo veľkom meste štrajkujú smetiari. Tento orgán tak prispieva k tomu, aby telo mohlo dobre „dýchať“. Pre lepšie pochopenie toho, prečo je hrubé črevo komplementárnym orgánom pľúc.

Ochorenia hrubého čreva

Choroby a bolesti hrubého čreva znamenajú, že zadržiavame veci a bránime im odísť. Strach, že sa pomýlime, že urobíme chybu, prílišná zdržanlivosť (bojazlivosť) či odmietanie niečo opustiť, nechať tak. To všetko vyjadrujú problémy s hrubým črevom (zápacha, bolesť, nadúvanie, plynatosť atď) Problémy s hrubým črevom vypovedajú aj o ťažkostiach s „hojením rán“, o tom, že nedokážeme zabudnúť na zlé skúsenosti, pričom kyslosť často svedčí aj o zadržiavaní hnevu, ktorý v nás zostal. Pretože hrubé črevo umožňuje eliminovať, vylučovať všetko, čo sme strávili (potrava), ale nevstrebali, rovnako dovoľuje aj vylučovať a zbaviť sa zážitkov, ktoré sme prežili ale neprijali.

Pľúca

Pľúca sú hlavným dýchacím orgánom. Uskutočňujú základnú výmenu kyslíka a oxidu uhličitého, bez ktorej by sme nemohli žiť. K výmene dochádza v nepatrných komôrkach (máme ich približne 300miliónov), ktoré sa nazývajú alveoly. Tieto alveoly sú silno prekrvované nepatrnými cievkami, vlásočnicami, čiže kapilárami. Tie umožňujú krvi (červeným krvinkám), aby sa zbavila oxidu uhličitého, ktorý obsahuje a znova prijala kyslík, ktorým potom zásobuje všetky bunky tela.  Pľúca sú navyše jediné prirodzené otvory nášho tela, ktoré sú neustále otvorené navonok a sú nútené bez prestania brániť seba i nás.

Emócie, ktoré možne spájať s pľúcamu sú smútok, melanchólia, žiaľ, osamotenosť. Zaťažujú energiu pľúc, a ak sú príliš silné odčerpávajú ju. Smútok alebo jeho zámerné pestovanie, lipnutie na spomienke na niekoho alebo na niečo, sa často prejavuje slabosťou pľúc. Len pre pripomenutie, že veľká doba plačlivého romantizmu bola aj „zlatým vekom“ tuberkulózy.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Stravovanie podľa ročných období

Benefitom očisty je, že nákupné zoznamy, ktoré máte môžete využiť počas celého roka. Naučte sa stravovať v súlade s prírodou, naučte sa podporovať správnymi potravinami práve tie orgány, ktoré sú práve na vrchole, naučte sa vnímať a pozorovať signály tela. Nie len na úrovni fyzickej, vnímajte emócie a pocity. To, čo je v nesúlade sa snažte zmeniť. To je cesta k pevnému zdraviu, spokojnosti a vitalite.

Koža

Koža je jedným z najzaujímavejších orgánov ľudského tela. Je to totiž jediný orgán, ktorý je priamo prepojený so všetkými funkciami tela i ducha. Tento obal s plochou viac ako dva metre štvorcové obklopuje celé naše telo a predstavuje niečo ako rozbalený mozog. Primárnou úloho kože je chrániť. Predstavuje bariéru voči vonkajšiemu svetu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

BONUS

Naučte sa podporovať imunitu a emočnú stabilitu

Prikladám vám video z kurzu varenia. Vedeli ste, že náš mikrobióm okrem imunity ovláda aj naše emócie a nálady? Podpora mikrobiómu by mala byť v našich kuchyniach samozrejmosťou.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

POSTCOVIDOVÝ SYNDRÓM

Prekonali ste covid, cítite únavu a rôzne ťažkosti s dýchaním? Využite silu hubovej výživy a podporte telo hubou CORDYCEPS. Hovorí sa, že tá vytiahne aj mŕtveho z truhly 🙂

Kde má CORDYCEPS svoje opodstatnenie?

Táto zvláštna bylina (ide o húsenicu, ktorá sa zavŕta do zeme, aby prečkala zimu, a na jar jej z hlavičky narastie parazitujúca huba), má tú výnimočnosť, že svojim účinkom siaha do horného a dolného prameňa vody.

Čo to znamená?
V čínskej medicíne vidíme dychový cyklus riadený dvomi orgánmi respektíve, riadený cez qi dvoch orgánov – a to pľúca a ľadviny. Pričom pľúca riadia výdych a ľadviny nádych. V tomto smere sa napríklad astma lieči dvoma rôznymi spôsobmi – pokiaľ nastáva nedostatočnosť pri výdychu, rieši sa liečbou QI pľúc., pokiaľ je nedostatočná sila nádychu je potrebné sa dívať smerom k ľadvinám.
No a CORDYCEPS je práve úžasný tým, že zasahuje do oboch týchto orgánov a je vynikajúci práve na tieto ťažkosti (okrem iných).
Výborný je preto na liečbu napríklad POSTCOVIDOVÉHO SYNDRÓMU, pokiaľ sa prejavuje práve dýchacími ťažkosťami.

Jeho povaha je neutrálna ( čo umožňuje jeho užívanie aj pri stavoch horúčosti)
Chuť: sladká
Tropizmus: k pľúcam a ľadvinám
Funkcie: rozhojňuje pľúca, prospieva ľadvinám, zastavuje krvácanie, premieňa hlieny, čím sa mení kašeľ s možným vykašliavaním hlienu, a to práve ako následok prekonaných infekcií.

CORDYCEPS so svojou silou účinku patrí k bezpečným bylinám, na rozdiel od zázvoru alebo kurkumy nemá kontraindikácie.
Ešte zmienim, že základom rekonvalescencie pri POSTCOVIDOVOM SYNDRÓME je starať sa o dobré pestovanie QI, to sa deje predovšetkým cez stravu. Množstvo informácií sa dozviete zdarma na mojich stránkach www.alenadudasova.sk, ešte viac v platených programoch.

Ja doporučujem CORDYCEPS po covide v kombinácii s PROBIO a na prečistenie tela aj VITALITY. ( ID sponzora pre registráciu na zľavy je 126134 - nie sú potrebné žiadne iné požiadavky pri registrácii. Doporučujem využiť zľavu a kúpiť si produkty 3+1zdarma)

V prípade, že chcete podporiť telo po COVIDE, samozrejme okrem iných skvelých účinkov, môžete CORDYCEPS objednať TU.

Úlohy pre vás

Krok 1Budovať si návyk čistého jedenia, pravidelnosti a pohybu.
Krok 2Pozorovať signály tela - fyzické ale aj pocity a emočný svet. Všimnúť si, že nie vždy sú moje nálady na vrchole, a že to je tiež v poriadku. Neživiť smútok a negatívne pocity dlhodobo.
Krok 3Dych do značnej miery ovplyvňuje naše zdravie. Zaradiť dychové cvičenia a pohyb do denného režimu. Najlepšie pestovať si pohyb na čerstvom vzduchu.
Krok 4Element KOV vypovedá aj o tom ako si vieme ustriehnúť vlastné hranice. Naučte sa bez výčitiek svedomia používať slovíčko nie a nevyčerpávať energiu len starostlivosťou o ostatných.
Krok 5Budujte návyk zdravých raňajok - medzi 7:00 - 9:00 hod., kedy je na vrchole orgán žalúdka. O 9tej nastupuje slezina, aby mala možnosť ľahko dispergovať energiu zo stravy.
Krok 6Pripravte si zásoby na poslednú fázu vody.
Krok 7A máte kľud a cítite, že by ste si chceli siahnúť hlbšie, doprajte si deň s ryžou natural. Úplne ideálna by bola dlho varená kaša čchou.
Krok 8Počas roka sa naučte konzumovať potraviny na podporu mikrobiómu. Ideálne by bolo, keby ste si zaobstarali kvalitné doplnky výživy. Nešetrite na sbe. telo sa vám odmení dobrou imunitou, ktorá je teraz v dobe "zlovidovej" potrebná viac ako kedykoľvek predtým.
Krok 9Upratali ste si postupne priestor, v ktorom žijete a trávite čas. Pusťte sa do toho!

Chcem poslať spätnú väzbu k tomuto kroku alebo mám k nemu otázku

Budem nadšená, ak mi napíšete, či ste všetko pochopili podľa inštrukcií a s ľahkosťou môžete pokračovať ďalej.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů.