Vitaj v minikurze a pozri si môj prvý TIP

Maj radosť z varenia!

1. Ako používať tuky v kuchyni

Tuky hrajú v našej kuchyni dôležitú úlohu. Pre mňa to bola vždy téma, ktorá ma nikdy nebavila. Omega 3...omega 6.....pomer...veľa....málo...Naučila som sa v tom jednoducho orientovať a pre uľahčenie práce som urobila vysielanie v mojej FB skupine. Vysielanie bolo k dispozícii dva dni a počet pozretí svedčil za všetko. Pozrite si aj vy krátke video a hneď budete mať jasnejšie.

Zajtra vám pošlem video na tému:

Ako skrotiť svoje chute na sladké

Volám sa Alena Dudášová a som nadšená sprievodkyňa celostného zdravia. Vychádzam z princípov čínskej dietetiky a kvantovej fyziky. Pri svojej práci využívam svoje viac ako 10ročné skúsenosti so spôsobom stravovania podľa 5elementov. 

Ako som vyskúšala benefity na vlastnom zdraví, chcela som, aby čím najviac ľudí vyskúšalo spôsob stravovania z rastlinných surovín. Preto som otvorila v Banske Bystrici reštauráciu Alanda. Už krátko po otvorení sa jedlá tešili veľkej obľube 🙂

Ako sa vám video páčilo a aká téma by vás zaujímala v budúcnosti? Budem vďačná za váš komentár.

 1. Erika napsal:

  Pani Alenka, dakujem za super video.Receptik na jogurt z tibi kryštálmi by som mohla poprosiť.A aký máte názor na mliečko,mne tie rastlinné prídu také umelé, neprirodzené.🙂

 2. Mária napsal:

  Dobrý deň p. Alenka.
  Vaše videá sú veľmi dobré a náučné.Teším sa ďalšie maily od Vás.
  Zaujímalo by ma čo by ste mi poradili keď má reflux.
  Ďakujem.

  • alenadudasova@hotmail.com napsal:

   Dobrý deň p. Mária,

   určite doporučujem harmonizovať orgány Zeme, tiež sa zamerať na acidobazickú rovnováhu. Vyhýbať sa mastným jedlám dlhodobo, tiež obmedziť alkohol a cigarety a takým najväčším nepriateľom celkovo nášho trávenia je STRES. Vyžaduje si to komplexný a hlavne celostný prístup. Nestačí len upraviť stravu ale celkovo životný štýl.

 3. Miroslava napsal:

  Dobrý deň p.Alenka
  Video o tukoch je veľmi dobre spracované. Konečne mám tie správne informácie. Teším sa na ďalšie maily od Vás.
  Zaujímalo by ma, či sa má človek stravovat podľa kolobehu elementov, alebo sa má viac zamerať na stravu, podľa toho, aký element ho vystihuje.

  • alenadudasova@hotmail.com napsal:

   Zdravím Vás Mirka,

   no ono to záleží od toho od koho máte diagnostiku. Pokiaľ máte diagnostiku od terapeuta čínske medicína a stanovil vám na základe ročných kmeňov a vetiev a tiež na základe dotazníka elementy, ktoré máte oslabené a potrebujete harmonizovať, tak by som išla touto cestou. Pokiaľ máte len nejakú diagnostiku z internetu, tak určite ako prvý krok doporučujem pozorovať svoje telo a držať sa stravovania v súlade s ročnými obdobiami. Časom sa telíčko dokáže harmonizovať, no a samozrejme nezabúdať na podporu hlavne elementu Zeme.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.