SKUTOČNÉ VARENIE

Online kurz pre zdravé črevo,

dobrú náladu

a jednoduchosť v kuchyni.

Chcete sa naučiť variť zdravo, chutne a tak, aby vaše telo fungovalo ako hodinky?

Chcete podporiť stravou zdravie, vitalitu a dobrú náladu?

Sama som roky hľadala taký spôsob stravovania, ktorý by ma neobmedzoval a aby som sa po jedle necítila unavená.

Našla som a rada ho naučím aj vás.

Ide to jednoducho, keď človek vie ako na to.

Po dobrom jedle môžete mať

 • úsmev na perách a dobrú náladu
 • energie na rozdávanie
 • zdravé a fungujúce telo
 • zdravé sebavedomie a myšlienky, ktoré neobmedzujú

V kuchyni sa začnete cítiť ako ryba vo vode a varenie si začnete užívať. Vaši blízky sa budú čudovať, kde ste sa to naučili a čuduj sa svete, aj zdravá strava im začne chutiť.

Už roky je pre mňa moja kuchyňa miesto, kde to mám rada. A už roky sa cítim výborne. Bez problémov zvládam reštauráciu, podnikanie, domácnosť a vždy si rada nájdem čas na seba. Mám rada ticho a prírodu. Sú vždy zárukou toho, že nech je moja nálada akokoľvek upadnutá, pár hodín v prírode to vždy spraví.

Dôležité je, že som sa naučila mať sa rada, aj keď mi nie je najlepšie. V prírode vždy príde po jari leto, po lete jeseň a po jeseni zima. No a po zime opäť jar a všetko bude opäť vo svojej paráde. Všetko v prírode má svoje pravidlá. A tak to funguje aj v našom tele. V každom ročnom období máme na vrchole iné orgány, ktoré potrebujú práve v tomto období viac našej podpory a starostlivosti. Strava je pre naše telo najlepším liekom.

Takto som sa to naučila vďaka úžasnej teórii 5elementov, a takto vás to v tomto kurze naučím.

Volám sa Alena Dudášová, som celostná poradkyňa cez výživu a životný štýl. 

Prevádzkujem reštauráciu Alanda a tiež som dobrá kuchárka. Rada hostím zdravým jedlom, ktoré vždy chutí. Milujem svoju kuchyňu.

Čo sa v kurze naučíte


 • Na začiatok vymeníme potraviny, ktoré naše telo oslabujú a zaradíme do jedálnička potraviny, ktoré ho naopak posilňujú.
 • Poviem vám ako a prečo používať v kuchyni špeciálne potraviny.
 • Dostanete odo mňa vypracovaný zoznam potravín do každého ročného obdobia.
 • Naučím vás základnú prípravu obilnín a spoločne si pripravíme raňajkovú kašu nasladko a naslano. Všetko tak, aby ste to hravo zvládali v priebehu pracovného týždňa.
 • Tiež sa naučíte variť strukoviny tak, aby vás nenadúvalo. Dám vám tipy ako ich po uvarení uskladniť.
 • Naučíte sa zahusťovať bez bielej múky .
 • Tajomstvo dobrého vývaru na podporu obličiek.
 • Priamo z mojej kuchyne vám ukážem ako na správne vyvážený tanier. Aby na ňom nič nechýbalo. Takýmito taniermi podporíte celkovú energiu a vitalitu, tiež môžete naštartovať chudnutie a podporujete imunitu.
 • Naučím vás robiť fantastickú domácu kvasenú zeleninu, ktorá by mala tvoriť neoddeliteľnú súčasť jedálnička. Mám niekoľko overených a jednoduchých receptov.
 • Ako bonus dostanete vypracovaný kompletný 14dňový jedálniček na raňajkové kaše, ktorými podporíte celý okruh, ktorý býva najčastejšie oslabovaný – elementy drevo, zem a voda.

Pre koho je kurz určený


Varenie nemusí byť náročné, keď vieme ako na to. Kombináciou tých správnych potravín v každom ročnom období dokážeme podporiť svoje zdravie, dokonca si dokážeme pomôcť pri liečení.

Chcete sa naučiť používať skutočné potraviny?

Chcete vedieť  ako funguje vaše telo v každom ročnom období a ktoré orgány v tomto období potrebujete vyživovať?

Chcete vedieť ako si nakombinovať svoj vlastný tanier tak, aby ste svojmu telu dali tú správnu dávku energie a vitality?

Túžite zbaviť svoje telo toxínov a pomôcť mu v samoliečiacich schopnostiach?

Chcete sa po jedle cítiť dobre a plní energie?

Neustále hľadáte spôsoby ako schudnúť?

Zaujíma vás ako stravou podporíte dobrú náladu?

Ste v požehnanom stave alebo čerstvá mamička a chcete vedieť ako stravou podporiť svoje telo?

Veľa športujete a na stravu nekladiete dôraz?

Máte stresujúce zamestnanie? Často sa cítite unavení a pod psa a chceli by ste využiť všetky benefity práve z hrnca?

Lepia sa na vás choroby a chceli by ste stravou podporiť imunitu?

Nemôžete spávať?


PUSTITE SA SO MNOU DO

SKUTOČNÉHO VARENIA

Začať môžete ihneď

Že sú moje recepty liečivé a chutné svedčí aj pár referencií. Na blogu v uzatvorenej skupine mám niekoľko receptov ZDARMA a prichádzajú mi denne fantastické spätné väzby.

Po májovej očiste, ktorá bola online a zúčastnilo sa jej 54 žien som bola tiež nadšená zo správ, ktoré prichádzali.


Milá Alenka, do mojej kuchyne zavial úplne iný vietor. Nikdy som nevedela kombinovať taniere, ani sme to doma nikdy nevydržali dlho so zdravým stravovaním. Až po očiste sa veľa zmenilo. Vystravovala som celú rodinu a všetkým chutilo. Ja som išla do očisty kvôli únave, ktorá bola prvé dni ešte väčšia ale všetko sa upravilo a cítim sa výborne. Z receptov čerpám počas celého roka. Ešte raz veľká vďaka.
Alena
Do očisty som išla s tým, že som chcela zdravším spôsobom naštartovať chudnutie. Mám 55rokov a v mojom veku to nie je jednoduché. Zistila som, že aj v mojom veku je to ešte možné a získala som veľkú motiváciu neprestávať. Je september a ja mám od mája dole 14kilo. Cítim sa vynikajúco a môj manžel mi dal príkazom, že takto nesmiem prestať jesť .
Kamila
Po konzultácii a zmenou stravovania sa zmenilo veľa. Už mi hrozilo, že v mladom veku si budem pichať inzulín a po krátkom čase nebolo po cukrovke ani chýru.
Katarína
Taká som šťastná, že ste sa mi dostali do života – vy a vaša kuchyňa. Kurz varenia v Alande bol fantastický. Naučila som ako jednoducho pripravovať pšeno, ktoré mi dovtedy nechutilo a dnes tvorí súčasť môjho jedálnička. Varím zdravšie aj deťom a vnúčatkám. Nejdú si vynachváliť. Vždy radi cez víkend dobehnú a strávime krásny čas. Ešte raz veľká vďaka!
Paulína
Veľa som sa venovala športu a vyčerpávala obličky. Dnes som sa ich naučila podporovať najmä dlho varenými vývarmi. Robia mi veľmi dobre, prestali ma bolieť kĺby a kosti, čo bolo dosť nepríjemné. A cítim viac energie ako kedykoľvek predtým.
Lenka
Pre mňa bolo najdôležitejšie začať konečne dobre spávať a už sa to deje. Veľmi pekne ďakujem .
Klaudia