Mojim zámerom na tejto stránke je ukázať vám, že existuje aj iný pohľad ako ten, na ktorý sme roky zvyknutí. Že môžeme začať vnímať seba ako jedinečnú bytosť, ktorá má svoje požiadavky, svoje chute, svoje silné a slabé stránky.

Kríza môže byť v skutočnosti príležitosť pre každého z nás...

Ako to začalo v mojom živote...

Mojimi každodennými kamarátmi sa stala únava a bolesť duše. Mala som 38 a obdivovala som ľudí, ktorí ráno s chuťou vstanú do práce, sú vysmiati a plní energie. Ja som si vedľa nich pripadala ako kôpka nešťastia. Najhoršie som sa cítila ráno, keď som vstávala z postele. Namiesto vďačnosti a radosti z nového dňa ma prenasledovala úzkosť a únava. Najradšej by som ostala pod perinou. Keď som si predstavila moje dni plné nejakých nezmyselných riešení a vybavovačiek, bolo mi na vracanie. Pracovala som s manželom v rodinnej stavebnej firme, ktorá bola práve v tých rokoch v najväčšom rozkvete. Stále sa niečo dialo a nebol čas ani vydýchnuť. Vedela som, že takto to ďalej dlho nevydržím, ale nevedela som sa vymotať. Dookola som počúvala, že z rozbehnutého vlaku sa vystupuje len ťažko. Tak som to videla aj ja. Závidela som kamarátkam, ktoré boli zamestnané na osem hodín denne. Prišli domov, išli na prechádzku, poklebetili, smiali sa. Ja už som sa nevládala ani zasmiať. Keď som prišla z práce, väčšinou som odpadla a musela som zaľahnúť do postele. Spať sa mi však nedalo a už som nevedela, ako si mám oddýchnuť. Hlava neustále pracovala na plné obrátky a telo bolo neustále unavené. Dokonca som stratila menzes a skončila som u ženského lekára s verdiktom „menopauza“.

Všetko zlé je na niečo dobré.

Až po návšteve lekára som si priznala, že je najvyšší čas urobiť nejakú zmenu. Keď som si ale nejakú predstavila, hneď som to zamietla zo stola, pretože fyzicky som nemala silu na nejakú zmenu. Vedela som, že potrebujem odísť z práce, brzdil ma však strach. Strach, že neviem nič iné robiť, že si adekvátnu prácu nenájdem. Chýbala mi pevná vôľa urobiť nejaké rozhodnutie. Veľmi som sa však chcela zbaviť únavy a fungovať opäť ako žena. Začala som hľadať a študovať na internete a stále mi vybiehala strava. Čítala som referencie ľudí, ktorí zmenili spôsob stravovania a tie ma presvedčili. Kúpila som si ročný online kurz varenia a pustila som sa do toho. Zamenila som staré zvyky a po dlhej dobe som začala raňajkovať teplé raňajky. Zaradila som do jedálnička oveľa viac strukovín, začala som používať špeciálne potraviny ako napríklad morské riasy a zrazu sa môj život dal do pohybu.

Do dvoch mesiacov som odišla z práce, ktorá ma síce dobre živila ale bola som v nej unavená a nespokojná. Všetko prebehlo bez nejaký obáv, ktoré sa stratili a vtedy som tomu vôbec nerozumela, že kde. Rovnako mňa a rovnako môjho ženského lekára prekvapil návrat menzesu. Stratila sa aj únava a odrazu som mala chuť plánovať si svoj vlastný život. Akoby mi padol zo srdca ťažký balvan a ja som konečne mala chuť sa poriadne z duše zasmiať.

Tak predsa to funguje!

Začala som pomaly chápať súvislosti a zrazu som si uvedomila, že všetko to, čo som čítala na internete funguje. Odvtedy mi teória 5elementov prirástla k srdcu a už som sa nevedela a nechcela vrátiť k starým stravovacím návykom. Jediné, čo som chcela bolo získať viac a viac vedomostí v tejto oblasti. Asi do roka som pochopila, že to, čo ma v živote najviac brzdí a bráni mi v mojich ďalších rozhodnutiach sú moje myšlienky. Čítala som veľa aj o princípe zrkadlenia a všetko mi dávalo zmysel. Chcela som to pochopiť a vyskúšať ako to naozaj funguje. Zaujal ma dvojročný koučovací výcvik metódou The Work. Jedna pani ho nazvala, že The Work je skratka k sebe. Tu prišlo opäť jedno veľké uvedomenie, že doteraz som sa starala iba o ostatných a že prišiel čas nazrieť aj do sebe. Intuitívne som sa prihlásila na tento výcvik, napriek tomu, že bol dosť drahý. Našťastie peniaze mi nerobili problém a dnes môžem skonštatovať, že som urobila jedno z najlepších rozhodnutí v živote.

Môj život po tomto výcviku sa výrazne zmenil. Začala som konečne rozhodovať sama za seba, bez ohľadu na to, čo povedia ostatní, naučila som sa hovoriť nie, objavila som vlastnú intuíciu, ktorú som roky nepočula a prestala som žiť pod nadvládou svojho ega. Zrazu sa dýchalo oveľa ľahšie.

A potom to už išlo samé. Vzdelávaniu som ostala verná dodnes, otvorila som reštauráciu Alanda v Banskej Bystrici. Prežila som všetky peripetie s vybavovaním aj so začiatočníckym marketingom. Podarilo sa mi získať skvelých a stále sa vracajúcich zákazníkov a stabilný tím v Alande. Medzičasom som stihla dvojročnú školu čínskej dietetiky a stránky, ktoré práve čítate.

Kríza môže byť v skutočnosti príležitosť.

Dnes môžem bez výčitiek svedomia prehlásiť, že kríza môže v skutočnosti veľká príležitosť. Nie len tá moja ale každého z nás. Môžeme žiť v nevedomosti a problémy obchádzať. Naše telá sú však také múdre, že zaručene nám dajú najavo, keď niečo nebude fungovať. Buď sa začneme motať vo svojom živote, prídu úzkosti, nespokojnosť, únava alebo môžu nabehnúť oveľa horšie autoimunitné ochorenia. Každá choroba je signálom toho, že niečo nie je v našom živote v poriadku. Je na nás, či budeme počúvať alebo sa budeme humpľovať a nepočúvať naďalej.

Postupne sa začali objavovať klienti na ossbné konzultácie a mne sa postupne začalo potvrdzovať to, čo som roky intuitívne vedela a cítila. Že pri liečení nemôžeme brať do úvahy len fyzické telo. Dôležitá je aj duša a myseľ, dôležité sú naše emócie, naše životné trápenia a starosti, ktoré nám na zdraví nikdy nepridajú. Pri ďalších krokoch je otvorenosť a chuť k zmenám. Každý, kto je otvorený k zmene a je ochotný pripustiť chybu, môže už za krátky čas pocítiť veľkú zmenu na svojom prežívaní.

Od mojich začiatkov ubehlo desať rokov.

Vtedy som počítala roky do dôchodku. Bola som unavená a ako žena nešťastná. Kvôli mojim zdravotným problémom som sa cítila menejcenná a myslela som, že už to tu na Zemi nejako doklepem. V hĺbke duše som však od malička vedela, že musí byť niečo viac. Musí predsa existovať ten pocit radosti a pohody, o ktorom som potom neustále čítala. Vedela som, že existuje, videla som ho na iných ľuďoch a ja som si na ten pocit vôbec nevedela siahnúť. Stále ma brzdili nejaké obmedzujúce presvedčenia v hlave, ktoré sa stratili a ja môžem už niekoľko rokov prežívať naplno a bez výčitiek svedomia. A tiež viem, že môže každý z nás.

Kde je vôľa, tam je cesta.

♥♥♥

„Osobne mám rada starostlivosť odbornú, preto sa roky sama vzdelávam."

 • 2014 –  Kurz Strachy a obavy
 • 2014 – Rôzne víkendové kurzy varenia a výživy podľa 5-tich elementov
 • 2015 – 2017 Dvojročný certifikovaný výcvik koučovacej metódy The Work u Lucky Novákovej
 • 2017 – Týždňový seminár v tichu s Byron Katie vo Švajčiarsku
 • 2017 – 2019 Škola dietetiky čínskej medicíny  u Moniky Kampošovej– dvojročné štúdium
 • 2018 – Konštitučná dietetika Norbert Synčák
 • 2018 – Moxovanie – Norbert Synčák
 • 2019 – Ling Shu pulzy – Norbert Synčák
 • 2019 – Bankovanie a Gua Sha techniky – Norbert Synčák
 • 2019 – Transformačný seminár Kurandera
 • 2019 - Arikuloterapia Norbert Synčák
 • 2019 - Akupunktúrne body a meridiány - ročné štúdium u Moniky Kampošovej
 • 2019 - Základy Andskej tradície - týždňový seminár Roberto Santi a Lucia Chaya Chvojková