#ZO ŽIVOTA: Ako si každý deň navyšujem svoje vibrácie

#Zo života podnikateľky v gastro svete, celostnej terapeutky, kuchárky

Zistila som sama, že teóriu a poučné články ma už nebavia. Veľmi rada čítam inšpiráciu zo života. Keďže v svete gastro podnikania sa nedeje toho celkom málo a každučký deň sa posúvam, v najťažších situáciách využívam všetko, čo ma naučil osobnostný rozvoj a čínska medicína. Pri otvorení reštaurácie to bola výzva ako si poradím s priestorom, v ktorom sa údajne nikomu nedarilo. Áno, reštauráciu Alanda už päť rokov prevádzkujem v pivničných priestoroch. Po otvorení sa ťažké energie ukázali hneď pri stavaní tímu. Prvý rok a pol to bolo veľmi ťažké s ukočírovaním vzťahov v kolektíve. Akoby priestor pritiahol ľudí presne s takou energiou, ktorej bol sám plný. Ako peruánska šamanka som dva krát do týždňa behala s bielou šalviou, používala som soľ do kútov a každý deň na stoloch horia dodnes sviečky. Možno to navonok vyzeralo čudne, ale všetko malo svoj význam. A priestor sa postupne začal krásne čistiť. V priebehu roka a pol sa vystriedalo v kuchyni sedem ľudí. Nakoniec sa vystriedala aj čašníčka, všetko sa krásne vyčistilo a po tomto čase sa personál zastabilizoval. Vnímam to ako úplne úžasne. Spätná väzba od ľudí je odvtedy len pozitívna a napriek tomu, že sme v pivnici, tak v priestore je krásna čistá energia. Každý rok si zo sveta nosím kúsok santalového dreva (používam aj tento EO) , ktoré občas v reštaurácii zapálim, používam energetické techniky na podporu čistenia priestoru, čistím tiež sviečkami a esenciálnymi olejmi. Tie plnia aj funkciu, že v dobe vírusov krásne chránia celý priestor. Ja, čo som niekedy neverila, že moje deti môžu mať z očí. To je veľký paradox, ale je to tak.

V gastro podnikaní je však život plný výziev neustále. V dnešnej dobe je žalostne málo kuchárov. Ťažké obdobie prichádza vtedy, keď sa strieda kuchár, a keď hľadám niekoho, kto bude variť presne podľa mojich predstáv. A to sú požiadavky vysoké – všetko musí byť čerstvulinké, chutné a lahodné. Lebo konkurencia nespí. Napriek tomu, že reštaurácii je v Banskej Bystrici neúrekom, netrvalo dlho a aj tá naša si našla svoju klientelu. Ale o tom som nechcela, chcela som o…

Ako si pritiahnúť tých správnych ľudí do tímu a čo využívam pri výbere

Aj tu využívam pravidlo z knihy Tajomstvo. Aby sa objavilo niečo nové, musí byť najskôr prázdno. Vysvetlím napríklad pri výbere kuchára. Aby sme si mohli pritiahnúť toho správneho, tak sa musí uvoľniť priestor. Keď už teda mám v rukách výpoveď, vtedy spustím pátranie a vyšlem signály. Doslova porosím Vesmír, že potrebujeme človeka s takými a takými schopnosťami. Žiadam každý deň, vždy to presne a konkrétne pomenujem. A potom už len čakám. Napriek tomu, že všetci ma strašia aký je nedostatok kuchárov, tak zatiaľ ten správny objavil v pravú chvíľu, v pravý čas. Vesmír funguje na základe vibrácií a podobné priťahuje podobné. Môže sa vám to zdať čudné, že takto to predsa nemôže fungovať, ale opak je pravdou. Funguje to iba takto. Podobné priťahuje vždy podobné. Dôležité pre mňa je, aby som si ja strážila svoju energiu a denne navyšovala svoje vibrácie. Pre mňa sú to dôležité veci, na ktoré dbám denne.

Ako navyšujem svoje vibrácie počas pracovného týždňa

  1. Vstávam zavčasu ráno. Ráno začnem vždy pohárom teplej vody, niekedy si pridám do nej pár kvapiek jablčného octu, doplním energiu a vibrácie vysokovibračnými Prawteinmi, opatrím sa zvyčajne teplou kašou. Dbám na to, aby bola vyvážená a doprajem si pol hodinku pre seba.
  2. Ráno chodím cvičiť. Zvyčajne dva krát v týždni je to fitko. Dva krát v týždni je to joga a niekedy si doprajem len prechádzku. Skúšala som to len s fitkom, ale joga a dýchacie a meditačné cvičenia mi začali veľmi chýbať. Doslova milujem ten kontakt s vlastným telom. Po takomto ráne sa cítim veľmi dobre. Zvykla som si tak podľa úžasnej knihy Zázračné ráno, ktorú doporučujem všetkým vám, ktorí chcete, aby vaše ráno bolo doslova zázračné. Keď si človek zvykne na ten pocit, už sa ho nechce vzdať. Keď náhodou zaspím, tento čas pre samú seba mi neskutočne chýba. Potom som celý deň taká nejaká nesvoja.
  3. Každý deň som v kontakte s ľuďmi. Prečo toto radím sem do rubriky ako navyšovať vibrácie. Ono ja s mojou konštitučnou ohnivou energiou toto doslova potrebujem. Vyživujem takto svoju dušu, ktorá síce skúšala podnikať online (a celkom sa jej darilo). Musela som však toto podnikanie od počítača obmedziť, lebo postupne som sa začala cítiť prázdna. Pre mňa je kontakt s ľuďmi a režim dôležitou súčasťou, aby som sa cítila naplnená a plná energie. Zároveň však potrebujem priestor pre seba a na svoju tvorbu. Jednoducho tak to mám, a to neznamená, že to tak musíte mať aj vy. Každý z nás iný a jedinečný. Ja som dlho nevedela kde sa mám zaradiť. Pomohla mi mapka BAZI, ktorá vychádza z princípov klasickej čínskej medicíny a využíva dátum narodenia. Ten nám dokáže veľa povedať o tom, v akej energii fungujeme tu v tejto realite, ako sa chce naša duša duša prejaviť, čo ju napĺňa a naopak, čomu sa potrebujeme doslova vyhýbať, a na čo si potrebujeme dávať pozor. Toto poznanie mi otvorilo dvere do podnikateľského sveta. Ale inak. Už nie tým tvrdým mužským spôsobom. Mimochodom ten mi nikdy nešiel. V tom som nikdy nebola dobrá a sama som nevedela prečo. Dnes viem, že pre mňa by bola práca, kde by som nemohla byť sama sebou a robiť to, čo ma baví cestou do pekla. Často je fajn nájsť si ten svoj šuplíček, pochopiť najmä seba, svoje potreby a svoje dary. Potom ten šuplíček zatvoriť a pekne si v ňom bahniť. Až keď som objavila svoje dary a bola som ich sama plná, mohla som začať posúvať svetu. Varenie, tvorenie receptov, tvorenie liečivých receptov, citlivosť, schopnosť počúvať a naladiť sa – to všetko sú moje veľké dary, ktoré sama rada využívam pri svojej práci. Okrem toho využívam aj moju múdrosť vody a rada sa učím všetky nové veci. Všetko potrebujem vedieť a preskúmať. Všetko toto milujem, baví ma, a všetko toto zvyšuje moje vibrácie.
  1. Každý deň oddych a chvíľka pre seba. To musí byť. Bez toho, aby som prišla z reštaurácie a pozerala sa hodnú chvíľu bezmyšlienkovite do blba si už ani neviem predstaviť deň. Rada si pri tom púšťam aromalampu opäť s mojimi obľúbenými esenciálnymi olejmi. Možno si hovoríte, že to je nevyužitý čas, že by som mala radšej meditovať. Pre mňa to je obrovská meditácia a som veľmi vďačná, že mi to už ide ľahko ľahúčko. Skúste vypnúť hlavu a len tak pozerať do blba. No schválne, že koľko vydržíte. Už Hippokrates v dávnych dobách hovoril: „ Pre pevné zdravie si doprajte každý deň aromakúpeľ.“ Každý deň. Posledného pol roka je to naozaj u mňa každý deň.
  2. Jem jedla bez mäsa, mlieka a mliečnych výrobkov, bez bieleho cukru. Aj keď ten cukor môj mozog občas chce veľmi. Niekedy mu to na to skočím a kúpim si koláčik. Vyváženou stravou sa mi však väčšinou darí odolať. Strava dokáže v našom tele robiť malé zázraky. Neviem, či ste už čítali môj príbeh. Aj ten je na príčine tomu, že robím to, čo robím. V 38 rokoch som si krásne a hravo za krátky čas vyladila hormonálny systém. To je niekedy pre ženu doslova zázrak. Je veľmi fajn pocit byť ženou so všetkým, čo k tomu patrí. Nepodceňujte preto silu toho, čo jete. Je to energia pre naše telíčko. Keď mu dáme správne palivo, dokáže krásne šľapať, aj spaľovať, aj vibrovať.
  3. Stretávam sa s ľuďmi, ktorí ma neťahajú dole. Aj tým zvyšujem svoje vibrácie. Je úplne na mieste, keď každý z nás si nájde ten svoj vlastný kmeň. Keď sa obklopíme spoločne zmýšľajúcimi ľuďmi, s ktorými sa cítime dobre. Keď nie sme dobre, tak to začneme hneď cítiť vo svojom vnútri. Je nám tak nejako nie dobre. Nebodaj, keď nás začne ešte niekto urážať a ponižovať. Všetko toto sú veci, ktoré nám vibrácie znižujú a je na nás, čo si vyberieme. Dlho som to nevedela. Dlho som bola z niektorých ľudí unavená a nevedela som definovať prečo. Dnes veľmi dobre viem, že nemám rada, priam neznášam, keď mi niekto vnucuje jeho vlastnú predstavu o živote. Keď niekto rozdeľuje veci na správne a zlé, a všetko to, čo je dobré patrí do ich predstáv o živote. Ja už si nechávam ten svoj vlastný nadhľad. Pre každého je úplne najlepšie to, čo práve on uzná za vhodné. Autenticita. Asi tak by som to nazvala. To slovko v sebe vysoké vibrácie doslova nesie. Byť autentický a sám sebou. A vedieť si to ustáť a obhájiť. Je úplne jedno, čo si myslia alebo povedia ostatní. Skutoční priatelia vedia.
  4. Chránim sa pred elektrosmogom. Ten si môžete predstaviť ako toxín v tele. Niečo, čo prichádza zvonku a napriek tomu, že to až tak nevnímame a necítime, tak to tam robí galibu. Elektrosmog celkom mení vibrácie v tele a ako som objavila prírodzenú ochranu, tak opäť vzácna zmes esenciálnych olejov najvyššej kvality mi v tom pomáha. Napríklad táto. Elektrosmogu sa spríchodom mobilných telefónov a počítačov nikto neubráni. Je to tichý doslova zbijak nášho spánku a pokoja, prejavuje sa často depresiami, oslabenou schopnosťou koncentrácie, zmenami nálad, pískaním v ušiach….
  5. Chodím do prírody tak často, ako sa len dá. Odjakživa bola príroda môj životabudič. Najradšej pozorujem tie premeny v každom ročnom období. Päť elementová teória mi ukázala, že my sami sa prejavujeme ako naša Zem. Všetkých päť živlov sa v nás počas roka mení, a my to môžeme vnímať cez naše vnútorné orgány. Rokmi som sa naučila žiť v súlade s cyklami prírody a cítim to napojenie každý deň. Aj esenciálne oleje, ktoré používam sú doslova krvou rastliniek, sú vyrábané tou najčistejšou formou a najviac zo všetkého dokážu naše vibrácie povzniesť. Každý deň dýcham, hýbem sa a cítim tú vôňu prírody. Sme živé bytosti a potrebujeme sa predsa napojiť na to nejvyššie, čo tu kedy bolo a bude. Veda dokonca pozná túto večnú pravdu. Dr. Joe Dispenza povedal: „V našich klinických štúdiách sme dokázali, že 2 hodiny strávené v prírode výrazne znižujú tvorbu stresových hormónov až o 800% a aktivujú 500-600 segmentov DNA, o ktorých je známe, že sú zodpovedné za hojenie a regeneráciu tela.“
  6. Nepijem alkohol. Tak som to proste cítila a prestala som. Po konzumácii som sa cítila otupená a nie vo svojej koži. A funguje to. Inak potvrdzuje to už aj dnešná veda, že alkohol otupuje zmysly a väčšinou dáva do popredia temné stránky osobnosti.
Radi by ste tiež navýšili svoje vibrácie? Vyberte si skvelých pomocníkov z prírody a nešetrite na sebe. Spísala som vám jednoduchý ťahák ako ich používam ja, veľa zákazníkov v Alande a všetci u nás v domácnosti. Ťahák si jednoducho ZDARMA stiahnite TU<<<

Odoberajte novinky z môjho blogu

Prihláste sa k odberu noviniek na mojom blogu a zostaňte so mnou v spojení. Akonáhle tu bude niečo nové, budete o tom vedieť medzi prvými.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.